Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Haziran 14th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

0

“Çapulcu” Tişörtlü Vekil

sabahat akkirayBugün CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiray üzerinde “çapulçu” yazan beyaz renk bir tişört ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmesi herkesi şaşırttı. Gezi Parkı eylemcilerinin sosyal medyadan destek verdiği Vekil Sabahat Akkiray giydiği tişört ile dikkatleri Taksim Gezi Parkı eylemlerine çekerken, tişörttün alt kısmında “Direngezi” yazdığı da dikkatlerden kaçmadı. Gezi Parkı eylemcilerine destek vermek için giydiği “çapulcu” yazılı tişörtüyle herkesin bakışlarını üzerinde toplayan Sabahat Akkiray 3. köprüden Alevi haklarına, Gezi Parkı’ndan Sivas Katliamı’na birçok konuda açıklamada bulundu.

CHP’li Vekil Sabahat Akkiray giydiği tişörtle dikkat çekerken, TBMM Genel Kurulu’nda CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin Ak Parti Ankara Vekili Emrullah İşler’in konuşmasına verdiği karşılık da günün dikkat çeken başlıkları arasında yer aldı. Kurulda söz alan AKP Vekili Emrullah İşler, Gezi Parkı eylemlerinin Arap Baharı ile kıyaslanmasının olsa olsa cahillik ve art niyetlilik olabileceğini söyleyince, CHP’den yanıt da gecikmedi. CHP adına söz alan Muharrem İnce; 2005 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “değişerek geliştim” ifadesini kullandığında milletvekillerinin alkışladığını, 2013 yılında Başbakan’ın “kusura bakmayın bu Recep Tayyip Erdoğan değişmez” dediğinde ise milletvekillerinin yine alkışladığını ve asıl cahilliğin de bu olduğunu ifade etti.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Hüseyin Çelik’in Başkan’ın yakıp yıkanlar ile muhatap olmayacağına dair sözlerini hatırlattı. “Öcalan ile görüşüyorsun da Taksim Gezi Parkı’ndaki eylemcilerle mi görüşmüyorsun? Öcalan çevre koruma derneğinin mi başkanı? Cahillik toplumsal bazda yaşanan olayları görmemek, “çapulcu” diye insanları küçüksemek, polisim ile ezer, zorbalığım ile geçerim demektir” şeklinde oldukça sert konuştu.

Giydiği beyaz renk tişörtün üzerinde yazan “çapulcu” ve “direngezi” yazıları sebebiyle günün manşetlere taşınan ismi Sabahat Akkiray ise yaptığı açıklamada, Sivas Katliamı sanıklarından olan birine Almanya hükümetinin vatandaşlık vermesini kınadığını söyledi. Alevilerin de eşit haklara sahip olması gerektiğinden de bahseden Akkiray, Alevilerin de ödediği vergilerin karşılığını almayı ve ibadethanelerini seçmeyi hakkettiğini ifade etti. İktidarın Alevi vatandaşlara hala ibadethane olarak camileri gösterdiğini söyleyen CHP’li vekil ayrıca bu doğrultuda İstanbul’da yapılan 3. köprüye Yavuz Sultan Selim’in adının verilmesini de eleştirdi.

Haber Etiketleri: , , , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑