Yaşam

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 4th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Camide Badminton Oynandı

Bugün Türkiye bir ilk yaşandı. Muğla’da camide badminton oynandığını gösteren görüntüler başta sosyal medya olmak üzere herkesin en çok bahsettiği konular arasında yer aldı. Fakat bu sefer hükümetin bir projesi olarak başlayan bu olay oldukça dikkat çekici oldu. Geçtiğimiz günlerde camilere ve Kuran kurslarına olan ilginin artırılması için camilerde çocuklara yaşam alanları sunulması projesi gündeme gelmişti. Bazı müftülerin ortak bir şekilde başlattığı bu proje ile küçük yaşta ki çocukların camilerde zaman geçirmeye bir özenti sağlanmış olacak ve çocukların din eğitimlerini daha istekli almaları sağlanacak oldukça başarılı olacağı düşünülen bu projenin ilk etabı Muğla’da başladı. Projenin pilot bölgesi haline gelen Muğla bugün açılışı yaptı.

ÖĞRENCİLER ŞAŞIRDI

Cami içerisinde badminton sahası oluşturduğunu gören öğrenciler bu gün oldukça şaşkınlık geçirdi. Öğrencilere badminton öğretmek için orada bulunan bir eğitmen ise hem öğrenciler ile hem de olayın ilk günü için orada bulunan müftü ile birlikte badminton oynadı. Milas’ta bulunan camilerde başlanan badminton eğitimi hem öğrencilerin hem de diyanet mensuplarının oldukça hoşuna gitti. Badminton dersi almaya başlayan öğrenciler burada hem Kuran öğrenecekler hem de badminton oynayarak zaman geçirecekler.  Diyanet işlerinin camileri yaşam alanlarına çevirmeyi öneren projesi bugün itibari ile hayata geçmiş oldu. Bu durum sayesinde öğrencilere din eğitimi ve Kuran öğretimi daha keyifli bir ortamda verilmiş olacak.

MÜFTÜDE BADMİNTON OYNADI

Projenin altında iki kurumun imzası var. Hem Spor Genel Müdürlüğü hem de Diyanet İşleri’nin ortaklaşa bir projesi olan bu olay iki tarafında iş birliği ile gerçekleştiriliyor. Projenin adı ise ‘’Yaz kurslarında spor yapıyoruz’’ projesi. Ulu Cami’de başlayan proje eğer tahmin edilen verim elde edilir ise bütün ülke geneline yayılmaya başlanacak. Muğla Milas Müftüsü Uğur Kocabaş’ta bugün projenin ilk gününde Ulu Cami’de bulundu. Hatta öğrenciler gibi badminton eğiticisi ile badminton oynayan Müftü Uğur Kocabaş öğrenciler ile keyifli zaman geçirdi. Yaz kurslarına uygulanacak olan bu projenin şu an için tek pilot camisi Muğla Milas’ta bulunan Ulu Cami.


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑