Sosyal Medya iç mimarlık

Yayımlanma Tarihi: Aralık 30th, 2019 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Butik Otellerde İç Mimari

Odalardan lobiye birçok farklı kullanım alanı olan ve bu sebepten dolayı da iç mekan düzenlemelerinde pek çok farklı unsurun düşünülmesi gereken otel dekorasyonu, deneyimli bir iç mimarla çalışılması şart olan projelerin başında gelir. Geniş bir kesimin tamamının memnun edilmeye çalışıldığı butik otel iç mimari projelerinde farklı insanların estetik algısı ve konfor beklentileri düşünülerek, farklı kullanım alanlarına göre otel sınırları içinde kalan tüm mekanlar ayrı ayrı tasarlanmalıdır. Görkemli tasarımıyla ihtişama vurgu yapan tasarımlar dinlenme alanlarından ziyade otelin lobi ve eğlence için ayrılan kısımlarında tercih edilirken odaların iç mekan düzenlemelerinde sadeliğe vurgu yapan tasarımları seçmek önemlidir.
Odalarına çekildiğinde konforlu bir ortamda, tüm günün yorgunluğundan kurtulmak isteyen misafirler otelin farklı alanlarındaysa ödediği paranın karşılığını görmek yani kaliteli ve kendisini özel hissettirecek, prestijli bir mekan tasarımı görmek ister. Bu sebeple farklı mekanları kullanım amacına göre düzenlemek gerekirken tüm bu otel dekorasyonu çalışmalarının genel bir konsept oluşturacak şekilde, belli bir tasarım konsepti dahilinde gerçekleştirilmelidir. Aydınlatma tercihlerinden doğal çiçeklerin kullanımına, kaplamalardan akustik özelliklere kadar çok fazla faktörün düşünülmesini gerektiren otel iç dekorasyon çalışmaları iç mimarlar için en zorlu tasarım ve uygulama süreçlerindendir. Projenin büyük olmasından da önce tasarım yapılacak çok fazla birbirinden ayrı mekan bulunması ve bu mekanların hepsinin farklı amaçlarla kullanılması bu güçlüğü ortaya çıkarır. Bu kadar fazla mekanın tasarlanırken aralarında belli bir dekorasyon uyumu olacak şekilde tasarlanması zaten zor bir işken bir de işe ekonomik şartlar dahil olur.
Projelerin tasarımdan uygulama aşamasına kadar her adımından sorumlu olan iç mimarlar ayrıca otelin tüm iç mekan düzenlemelerini ilgilendiren bütçe planlamalarından da sorumludur. Projenin istenen bütçe dahilinde tamamlanması için uygulama süreçlerini denetleyen iç mimarlar ayrıca işin bitim tarihi konusunda da titiz çalışmalıdır. Tüm bu güçlükler bazen deneyimli iç mimarları dahi zorlayabilir. Otelinin şıklığı ve rahatlığıyla tüm müşterilerinin beğenisini kazanmasını isteyen işletme sahipleri, tüm bu zorlukları düşünerek mutlaka otel dekorasyonu konusunda deneyimli mimarlık firmalarını tercih etmelidir.


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !