Galatasaray

Yayımlanma Tarihi: Haziran 19th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Burak İçin Son Karar

Galatasaray’ın başaralı yıldızı Burak Yılmaz geçen sezonun hiç şüphe yok ki en kilit ismiydi. Attığı kritik golleri ve performansı ile alkış toplayan ünlü futbolcunun sezon sonunda transfer söylentileri hiç bitmedi.  Fiorentina takımına gitmesi söz konusu olan Burak Yılmaz için bugün kritik karar alındı. Ünal Aysal yabancı futbolcu konusunda sıkıntı yaşasa da Burak Yılmaz’ın Fiorentina takımına gitmesine izin vermedi. Özellikle Fatih Terim bu noktada hayli ısrarcı oldu. Burak Yılmaz’ın Galatasaray’da kalması için elinden geleni yapan Fatih hoca Burak noktasında kesin kararlıydı. Burak Yılmaz Galatasaray’a gelir gelmez takıma çok iyi adapte olmuş ve oldukça başarılı bir sezon geçirmişti.

GOL KRALI

Burak geldiği sezon attığı 23 gol ile Süper Lig’de 2 kez üst üste gol kralı olmayı başarmıştı. Bunun yanı sıra bu sezon Avrupa liglerinde attığı goller ile çok sayıda büyük takımın transfer listesine girmeyi başaran Burak Yılmaz Fiorentina takımından önemli bir meblağ ile tekli aldı. Fakat hem Burak Yılmaz hem de Galatasaray yönetiminin kalbi bir arada olmaktan yanaydı.  Sonuç olarak Avrupa liginde ağları tam 8 kez havalandıran Burak Yılmaz sarı kırmızılı ekiple yolunu çizdi. Burak Yılmaz ve sarı kırmızılı camia alınan bu karardan hayli memnun. Özellikle Fatih Terim Burak Yılmaz’ın Galatasaray’da kalabilmesi için bütün çabası ile hareket etmişti.

ÜNAL AYSAL PARAYA BAKMADI BURAK DEDİ

Burak için 15 Milyon EURO ile gelen Fiorentina takımı bu meblağ ile Ünal Aysal’ın karşısına çıktı. Ünal Aysal bu parayı red etti ve Burak Yılmaz’ın Galatasaray için ne denli önemli olduğunu gösterdi. Burak Yılmaz Fiorentina ile anlaşmıştı. Ekip ücret olarak Burak Yılmaz’ı tatmin eder bir miktar teklif etmişti. Burak yakın çevresine hatta takım arkadaşlarına ‘’sanırım gidiyorum’’ tarzında konuşmuştu ama karar Galatasaray olarak belirlendi.

BURAK YILMAZ OLDUKÇA MUTLU

Burak Yılmaz İtalya liginde oynamak istemiş fakat her daim gönlünün Galatasaray’da olduğunu belirtmişti alınan karar üzülmeyen aksine sevinen Burak Yılmaz İtalya ligi planlarını rafa kaldırdı. Galatasaray ve Burak Yılmaz’ın yolları önümüzde ki sezonda birlikte olacak.

Haber Etiketleri: , , ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑