Ekonomi taksim ateşi borsaya sıçradı

Yayımlanma Tarihi: Haziran 14th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Borsa Şimdi Bir Fırsat Mı?

Malumunuz üzere Gezi Parkı olayları ile birlikte Borsa’da tarihi düşüşler yaşanmaya başlandı. Son ayların hatta son yılların en dengesiz günlerini yaşayan Borsa rekor düşüşleri ile yatırımcıya kara günler yaşatıyor. Diğer bir taraftan bu durumun bir fırsat haline gelebilmesi de mümkün. Son derece alt seviyelere düşen hisse senetlerini alarak uzun vadede kar elde edilebileceği bir öngörü.  Ekonomistler Gezi Parkı dolayısı ile düşüş yaşamış pek çok hisse senedi olduğunun ve risk almayı seven yatırımcılar tarafından bunun bir fırsata dönüşebileceği söyleniyor.  Ekonomistlere göre ortam normalleşmeye başladığı anda pek çok sektörü ilgilendiren, turizm, gıda, iletişim ve ulaşım gibi sektörleri ilgilendiren hisse senetlerinin risk faktörünü göz önünde bulundurabilen yatırımcılar için gerek orta vadede gerek uzun vadede bir kara dönüşeceği kanısı yaygın.

GEZİ EN ÇOK BORSAYI VURDU

Gezi Parkı olaylarının en çok etkilediği alan Borsa oldu. Borsa’da yaşanan ani düşüler rekor seviyelere ulaştı. Ortamda gerilim azalmadığı için her geçen gün borsa daha kara günlere gitti. Hükümet kanadından yapılan sert açıklamalar ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın yaptığı sert demeçler sonucunda borsada sular bir türlü durulmadı. Yatırımcı bu siyah tablo karşısında paniğe kapıldı. Hisse senetleri düştü ve bunların içinde yer alan oldukça önemli hisse senetleri ise analistlerin gözünden kaçmadı.

CAZİP HİSSE SENETLERİ İÇİN ZEMİN HAZIRLANDI

Yaşanan düşüşlerin neticesinde son derece cazip olan hisse senetleri fiyatlarında yaşanan düşüşler ile cazip bir hal aldı. Bu nedenle analistler durumun iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyor. Analistlere göre ortamın biraz daha normalleşmesini beklemek gerekiyor. Önce sular durulsun Borsa normal bir seyir izlemeye başlasın. Bu aşamada fiyatı düşen ve son derece değerli olan hisse senetleri yatırımcılar tarafından değerlendirilsin. Giderek sakinleşen ekonomi sayesinde bu hisse sentleri yatırımcıya orta ve uzun vadede önemli kazançlar sağlayacaktır. Analistlere göre bu dönem borsanın en çok yakından takip edilmesi gereken dönem. Fırsatların her an değişebildiği bir zaman dilimi hakim olduğunu söyleyen analistler, risk almayı seven borsa yatırımcısı bu aşamada önemi kazançlar elde edebilir diyor.

Haber Etiketleri: , ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑