Beşiktaş

Yayımlanma Tarihi: Haziran 10th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

0

BJK ve FB’ye UEFA Şoku

Türk futbol tarihi boyunca unutulmayacak pek çok olaya sahne olan 3 Temmuz sürecine ilişkin UEFA Disiplin Kurulu tarafından sürdürülen inceleme tamamlandı ve Beşiktaş ile Fenerbahçe taraftarlarını üzecek haberler ardı ardına açıklandı. UEFA Disiplin Kurulu müfettişi tarafından hazırlanan raporda Aziz Yıldırım, Tayfur Havutçu, Serdal Adalı, Cemil Turan, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu gibi isimler yer alıyor.

Uzun zamandır Türk spor gündemini meşgul eden ve işleyen hukuk sürecinde ortaya atılan iddialarla gündemdeki yerini de korumaya devam eden şike iddialarına yönelik UEFA Disiplin Kurulu tarafından yapılan incelemeler neticesinde Fenerbahçe’nin Avrupa kupalarından 2 sene men edilmesi talep ediliyor. Hazırlanan raporda Fenerbahçe’nin maç sonuçlarını hem doğrudan hem de dolaylı olarak etkileyecek fiili eylemlerde bulunduğu söyleniyor. Raporda bunun yanı sıra, aralarında Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticileri ve kulüp çalışanı Cemil Turan için hak mahrumiyeti de isteniyor.

UEFA Disiplin Kurulu tarafından yapılan incelemeler sonucunda ortaya çıkan rapor neticesinde Fenerbahçe’den, 22 Haziran’da görüşülecek olan dosyaya eklenmesi için 20 Haziran’a kadar savunmasını sunması istendi. Fenerbahçe cephesinde bunlar yaşanırken UEFA raporu Beşiktaşlı iki yöneticiyi de disiplin kuruluna sevk ediyor. Ancak Beşiktaş tarafında istenen men cezasının “ömür boyu” olması, şimdiden tüm camianın tepsini çekti. UEFA Disiplin Kurulu raporu; Beşiktaşlı yönetici Serdal Adalı ve teknik direktör Tayfur Havutçu için ömür boyu men isterken, Beşiktaş Spor Kulübü’nün de Avrupa kupalarından 1 yıl men edilmesini talep ediyor.

Yaşanan ve Türk sporuna gölge düşüren bu sürecin ardından Fenerbahçe yaptığı açıklama ile 2011 yılında UEFA Disiplin Kurulu müfettişi tarafından açılan dosyanın herhangi bir delil ve savunma olmadan tanzim edildiğini bildirdi. Yapılan açıklamada, adı geçen Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerinin disiplin ihlalinde bulunduğunun iddia edildiği, UEFA müfettişi tarafından tanzim edilen raporda delil mahiyeti taşıyan belgeler olmadığı gibi çeşitli kaynaklardan derlenmiş iddiaların yer aldığı belirtildi.

Haber Etiketleri: , , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑