Yerel no image

Yayımlanma Tarihi: Şubat 28th, 2014 | Haber Editörü: Çağlar Akagündüz

0

Bisikletle Sağlıklı Yaşam

Şehir hayatının stresinden uzaklaşmak ve hareketsiz yaşama biraz hareket katmak isteyen insanlar farklı aktiviteler peşinde koşarken, kısa süre içinde rutin hayatına geri dönüyor. Artık modern teknoloji sayesinde internet kullanmak için yerinden kalması ve bilgisayar başına bile oturması gerekmeyen şehir insanı, işe gidip gelirken bile yürüdüğünden çok oturuyor. Masa başında geçen uzun saatlerin ardından mesaisini tamamlayarak evine dönen kent insanı, yemeğini yedikten sonra televizyon karşısındaki yerini alıyor ve yatana dek biraz daha oturuyor. Çocukluk anılarında kalan ve yetişkinlik yıllarında kullanımı akla dahi getirilmeyen bisikletse, şehir sakinlerine hem eğlenceli hem de sağlık vaat eden bir aktivite vaat ediyor. Ne yazık ki yetişkinlerin bisiklet sürmesi adeta ayıp ve komik bir şeymiş gibi görüldüğünden, ülkemizde bisikletler sadece belirli bir yaşa kadar sürülüyor.

İnternetin sunduğu imkanlar sayesinde Sedona bisiklet modelleri gibi uygun fiyatlı seçeneklerini değerlendirmek ve fazla masrafa girmeden kaliteli bir bisiklet sahibi olmak mümkün. Her yaştan insanı ilgilendiren oldukça faydalı bir kardiyo egzersizi olan bisiklet sürme, hareketsizleşen bedenlerin yeniden sağlığını kazanması için en pratik yollardan biridir. Tıpkı yüzme gibi seneler geçse dahi unutulmayacak olan bisiklet sürmenin düzenli bir alışkanlığa dönüştürülmesi, bedenin de sağlıklını geri kazanmasını sağlayacaktır. Kalp ve damar hastalıklarına karşı alınabilecek en yararlı önemlerden biri olan bisiklet sürüşü ayrıca metabolizmanın da gün boyunca daha hızlı çalışmasına yardımcı oluyor. Bu sayede şehir insanının günden güne daha önemli sorunlarından birine dönüşen fazla kilolardan kurtulmak da kolaylaşıyor.

Boş yere çok sıkı diyetleri uygulamaya çalışan ve birkaç hafta sonunda pes ederek eski beslenme alışkanlıklarına geri dönerek verdiği kiloları hızla geri alanlar, sürekli olarak diyet yapmayı düşünmek yerine hayatına hareket katacak egzersizlere odaklanmalı. Bunun içinse illa da astronomik meblağların senelik aidat olarak ödendiği spor salonlarına yazılmak gerekmiyor. Haftanın 3-4 günü bisiklet sürerek dahi hayata hareket katmak ve fazla kilolardan çok daha kolay bir şekilde kurtulmak mümkün. Fazla kilolu insanlar bile bedenini zorlamadan bisiklet sürebilir, bu sayede hızlıca ve daha sağlıklı bir şekilde kilolarından kurtulabilir.

Haber Etiketleri: , ,


Haber Editörü Hakkında

TamSEO+ 'da Sosyal Medya İlgili KişisiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !