Siyaset kazlıçeşme akp mitingi ve taksim gezi parkı eylemleri

Yayımlanma Tarihi: Haziran 17th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Bir Yanda Kazlıçeşme Bir Yanda Taksim

Her geçen gün fitili ateşlenen olayların belki de bugün en kritik günü. İki kanatta da akıl almaz bir kitle bugün sokaklarda. Böylesine kritik bir günde AKP kanadının mitingini iptal etmemesi şaşkınlıkla karşılanıyor. Otoriteler ve halk tarafından insanları birbirine düşürmek olarak nitelendirilen bu durum son derece tehlikeli.

kazlıçeşme akp mitingiAKP KAZLIÇEŞMEDE

AKP İstanbul mitingi için Kazlıçeşme’yi seçti ve bugün binlerce kişin orada toplanması bekleniyor. Bu kalabalık için günlerce çalışmalar yapıldı, hatta çoğu personel bu mitinge aileleri ile katılmak için zorlandı. Otobüsler, vapurlar kaldırılan bir miting hazırladı AK Parti kanadı. Hem sosyal medya da hem yazılı basında hem bildirilerle günlerdir hazırlanan bir miting Kazlıçeşme mitingi. AK Parti kanadı mitinge geleceklerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacaklarını, her türlü yol yiyecek ihtiyacı için ödeme yapılacağını belirtti.

KAZLIÇEŞMEYE KARŞI TAKSİMtaksim gezi parkı eylemleri

Taksim ise dün gece polis kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen müdahale ile alabora edildi. Polisin halka orantısız güç kullanması sonucu tüm Türkiye genelinde şiddetle artan eylemler başladı. Halk bu durumdan çok rahatsız oldu. Özellikle tomaların içine su sıkılması sonucu eylemcilerin derilerinde yanıklar çıkması büyük bir tepki ile karşılandı. Vali Mutlu yaptığı açıklamada suların ilaçlı olduğunu kabul etmesi ile tepkileri üzerine çekti. Halk sanki kışkırtılmaya çalışılıyormuş gibi AKP’nin mitinginden önceki gece böyle bir saldırı emri vermesi ise herkes tarafından çok yanlış bir tutum olarak kabul ediliyor.

MİLYONLAR TAKSİM’E AKIYOR

Şu saat itibari ile pek çok İstanbul semtinden yüz binlerin Taksim’e yürüdüğü bilgisi geliyor. Halkın cadde cadde sokak sokak toplanarak Taksim’e adeta akın ettiği bilgiler arasında. Taksim’de ise olağanüstü önlemler alındı. Pek çok ilden getirtilen jandarma ve çevik polis Kazlıçeşme ve Taksim’e yerleştirildi.  Sıraselviler, Beşiktaş, Ergenokon daha pek çok alandan insanlar akın akın Taksim’e doğru yürüyor. Taksim’de ise oraya gelen gruplara polis müdahalesi yapılıyor. Dün gece başkanları göz altına alınan Beşiktaş Çarşı grubu ise yine eylem için harekete geçti. Çarşı grubunun da Taksim’e doğru binlerle yürüdüğü bildirildi.

 

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑