Oyunlar

Yayımlanma Tarihi: Haziran 19th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

Bir Efsane: Street Fighter 2

Bir Efsane: Street Fighter 2 Hasan Arıkan

Street Fighter 2

Grafik
Oynanabilirlik
Ses

Summary: Efsane Atari oyun: Street Figter 2

3.3

#streetfigter2


User Rating: 4.8 (2 votes)

Belirli bir yaşın üzerindeki herkesin çocukluk yıllarında hatırı sayılır bir yere sahip olan Street Fighter 2, pek çok çocuğun atari salonlarına gitmesinin asıl nedeni olmuştur. Oyun denince akla gelen ilk markalardan biri olan Capcom tarafından 1987 yılında piyasaya sürülen Street Fighter serisinin ikinci oyunu olan Street Fighter 2, 1991 yılında piyasaya girdiği andan itibaren atari salonlarının yıldızı oldu.

Başta Japonya olmak üzere dünya genelinde çok geniş bir oyuncu kitlesini peşinden sürükleyen Street Fighter 2, “dünyanın ilk 6 tuşla oynanan oyunudur”. Zayıf, Normal ve Güçlü Tekme; Zayıf, Normal ve Güçlü Yumruk olmak üzere toplamda 6 tuşla oynana bu oyun daha önce eşi benzeri olmayan bir dövüş oyunu deneyimi sundu. Street Fighter serisi atari salonlarında bu kadar fazla ilgi görünce takip eden yıllarda gerek animasyon gerekse de film olarak birçok defa beyaz perdeye konuk oldu.

Günümüzün modern dünyasındaki gelişmiş grafikli bilgisayar oyunlarına karşın Street Fighter 2 hala online oyun sitelerinin en çok oynanan oyunlarından biri olmayı sürdürmektedir.

Haber Etiketleri: , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Yukarı Dönün ↑