Beşiktaş

Yayımlanma Tarihi: Haziran 11th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye UEFA’dan Ceza

UEFA Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi bugün hiç beklemedikleri bir ceza ile adeta şok etti! İki büyük kulübü disiplin kuruluna sevk eden UEFA Fenerbahçe kulübünün 2 yıl boyunca Avrupa liglerinden uzak kalmasını talep ederken Beşiktaş kulübü için ise bu ceza 1 yıl olarak talep edildi. Bugün takip ettiğimiz gelişmelere göre Fenerbahçe kulübünden başta Aziz Yıldırım olmak üzere 5 farklı isim yanında Beşiktaş kulübünden Serdar Adalı ile birlikte Tayfur Havutçu’nun ismi disiplin kuruluna verildi. Bugün yaşanan bu çok üzerine 2 kulüpte de büyük şok yaşanıyor. Böyle büyük bir cezayı beklemeyen kulüplerin gelişmeler karşısında neler yapacakları merakla bekleniyor.

Beşiktaş ve Fenerbahçe kulübünün bu önemli durumu 21 ve 22 Haziran tarihlerinde Nyon şehrinde yapılacak olan duruşmalardan sonra kesinlik kazanacak.  2011 Türkiye kupası esnasında Beşiktaş’ın 5 yöneticisi ile birlikte şike yaptığının iddia edilmesi üzerine gelişen bu olaylar zinciri bugün tüm Beşiktaş camiasını adeta yasa soktu.

Fenerbahçe gelişmeler karşısında bir geri cevap yayınladı ve KAP’a bildiri gönderdi. Fenerbahçe kulübü UEFA sitesinde yayınlanan bildirinin ardından 20 ve 22 Haziran dönemleri içerisinde savunmalarını bildireceklerine dair açıklamada bulundular.

Beşiktaş ise UEFA bildirisini gördükten sonra bu bildirinin nedenlerini ve maddeler halinde sıralayan Beşiktaş spor kulübü ilk olarak UEFA’nın Beşiktaş’ı önümüzdeki sezon oynanacak olan 2013-2014 Avrupa liginden men ettiğini belirtmiştir. Serdar Adalı ve Tayfur Havutçu’nun cezası ise ömür boyu spor ile ilgili hiçbir işlem yapamamaları yönünde belirlenmiştir. Camia tarafından şaşkınlık karşılanan cezaların oldukça ağı oldukları yönünde fikir birliği hakim.

Serdar Adalı ve Tayfur Havutçu henüz konu hakkında açıklama yapmazken, neler söyleyecekleri merakla beklenmektedir. Bütün gelişmeleri her iki takım taraftarı da üzüntü ile karşıladılar. Fenerbahçe’nin önümüzdeki 2 yıl Avrupa liglerinden uzak kalması bütün taraftarlarda derin bir üzüntü ile karşılandı. Beşiktaş taraftarları da aynı üzüntüyü paylaştılar. İki büyük takımında disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından gözler 20-21-22 Haziran tarihlerinde disiplin kurulundan nasıl bir karar çıkacağına çevrildi. Bütün bu gelişmelerden sonra 2011 yılına ait Türkiye kupasının Trabzon Spora verilmesi gündeme geldi.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Yukarı Dönün ↑