Dünya

Yayımlanma Tarihi: Haziran 25th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

0

Berlusconi’ye 7 Yıl Hapis

Karıştığı skandallarla adını dünyaya duyuran İtalya’nın eski başbakanı Silvio Berlusconi, 18 yaşından küçük bir kızla para karşılığı birlikte olma ve görevini suistimal etme suçlarından dolayı 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Dünyanın yakından takip ettiği Milano’daki davada hakim Berlusconi’ye yedi yıl hapis cezası vermenin yanı sıra eski başbakanın ömür boyu kamu görevi yapamayacağına da karar verdi. 7 yıl hapsin yanı sıra ömür boyu kamu görevinden men cezası da alan 76 yaşında eski İtalya başbakanı Silvio Berlusconi ise tüm suçlamaları reddetmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında vergi suçlamalarından dolayı dört yıl hapis cezası alan Berlusconi ile ilgili farklı iddialar da bulunuyor ve bir yandan da bu iddialarla ilgili yasal süreç de işlemeye devam ediyor. Mahkeme Berlusconi’nin vergi suçlaması sebebiyle dört yıl hapis cezası aldığı davayla ilgili temyiz başvurusunu da reddederken, geçtiğimiz gün verilen yedi yıllık hapis cezası temyiz sürecinin sonuçlanacağı güne kadar askıda kalacak. Bu kadarların ardından İtalyan basını ise mahkeme tarafından verilen kararların İtalya’daki siyaset hayatını birçok farklı yönden etkileyeceğini söylüyor.

Başbakan Enrico Letta’nın koalisyon hükümetinin, eski başbakan Berlusconi’nin suçlu bulunmasıyla birlikte zayıflayabileceği ise İtalya’da şimdiden konuşulmaya başlananlar arasında yer alıyor. Zira Başbakan Letta’nın kurduğu koalisyon hükümetinin akıbeti, büyük oranda Berlusconi’nin partisinin vereceği desteğe bağlı olarak belirlenecek. Bu gelişmeler yaşanırken İtalyan savcıların, Berlusconi’nin başbakan olduğu sıralarda kendi konutunda verdiği ve dünya basınına “Bunga Bunga Partileri” olarak geçen gece davetlerinin kendi cinsel tatmini için kurduğu bir seks ağının parçası olduğunu iddia ettiği de söyleniyor.

Haber Etiketleri: , , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑