Yerel 99

Yayımlanma Tarihi: Mayıs 29th, 2017 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Bebek şampuanları ve şampuan seçimi

Bebeğiniz doğduğu andan belirli bir yaşa gelene kadar kullanılan şampuanların son derece büyük bir dikkatle seçilmesi gerekmektedir. Özellikle yeni doğum zamanından itibaren ilk on ay boyunca bebeğinizin yıkanma ürünlerinde daha çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bebeklerin hassas yapıları kendilerini saç derisinde de gösterdiğinden ve henüz yeni saç oluşum evresinde olduklarından alerjenik etkili şampuanlardan ya da yetişkin şampuanlarından uzak durmak gerekli. Bebekler için kullanılacak olan şampuanın ph değerinin çok yüksek olmamasını, saç derisini güçlendiren formül içermesi, alerjenik testlerden geçmiş olması gerekmektedir. Yetişkin şampuanları bebeklerin başlarında kızarıklıklar ve yaralar meydana getirebilir ve bu durum kalıcı hale gelerek çocuğunuzun büyüme döneminde saç eksikliğine kadar sıkıntılı süreçler doğurabilir. Ayrıca bebek şampuanı seçerken göz yakmayan formülde olanların seçilmesi de bebeğinizin hem sağlığı hem de banyo keyfi açısından büyük önem taşımaktadır. Hassas göz yapıları bazen en hassas içerikli şampuanlara bile tepki verebildiğinden bebeğinizin gözlerini yakmamak için alkol içermeyen şampuanlar seçmenizde fayda var.

99 Erken ve Yeni Doğan Bebek Köpük Şampuanı

                99 ürünleri bebekler için oldukça hassas içeriklerle üretilmiştir. Erken doğan bebeklerde bile rahatlıkla kullanılabilen bu şampuanlar oldukça yumuşak yapılı tahriş etkisi bulunmayan şampuanlardır. İçeriğinde ki özel formüller sayesinde bebeğinizin saç derisini besler. Alkol içermeyen yapısı tümüyle bebeğinizin cildine dosttur ve göz yakmaz. İçerisinde kadife çayı, yeşil çay, ıhlamur ve climbazole doğal özlerinin bulunmasının yanı sıra a,e,d  vitaminleri açısından da zengin formüle sahiptir. Doğal özleri sayesinde hücre yenileyici özelliğe sahip bir şampuandır. İçerisinde paraben yoktur ve ph değeri bebeklere uygun olarak ayarlanmıştır. Anti bakteriyel özelliği sayesinde bebeğinizin saç derisini dış bakterilerden ve alerjilerden korur. Etkileri klinik olarak kanıtlanmış ve tüm alerji testlerinden geçmiştir. Erken doğum bebeklerde direkt olarak cilde uygulamasının yerine önce suya uygulanıp su iyice köpürdükten sonra bebeğinizin cildine uygulanması önerilmektedir.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑