Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 24th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Başbakan’dan Gezi Parkı göstericilerine yeni benzetme!

Gezi Parkı göstericilerine önce “çapulcu” diye hitap eden Başbakan Erdoğan’dan yeni bir benzetme geldi. Başbakan göstericilere bu kez “kemirgen” benzetmesi yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun Gölbaşı’ndaki Vilayetler Evi’nde verdiği iftara katıldı. Yemek sonrasına konuşma yapan Başbakan Erdoğan’ın hedefinde yine Gezi Parkı eylemleri vardı. Eylemlerin başladığı günlerde göstericilere “çapulcu” diyen Başbakan bu kez de “kemirgen” benzetmesini kullandı.

“Bu iktidar kimin yaşam tarzına karıştı”

Konuşmasında oldukça sert ifadeler kullanan Başbakan “İkide bir ‘yaşam tarzımıza karışılmasın’ gibi laflar ediliyor, acaba bu iktidar kimin yaşam tarzına karıştı” dedi. Başbakan sözlerine “Türkiye bunların kirli girişimlerine boyun eğmeyecek kadar büyük bir ülkedir. Türkiye, başta ekonomisiyle bu tür saldırılardan etkilenmeyecek kadar güçlü bir ülkedir. Başta esnafımız olmak üzere inşallah milletimizin sağduyusu, feraseti bu tür saldırıları etkisiz hale getirecek, bu tür istikrarsızlaştırma girişimlerini boşa çıkaracak güce sahiptir” şeklinde devam etti.

“Esnaf hedef alındı”

Göstericilerin başından bu yana yöneltilen eleştirilerin hiç birini kabul etmeyen Başbakan Erdoğan göstericilerinin hedefinin esnaf olduğunu söyleyerek ilginç bir açıklamada bulundu. “Esnafımız mağdur edildi hatta maalesef esnafımız hedef alındı” diyen Erdoğan “Sokakların terörize edilmesi neticesinde çok sayıda esnafın işleri bozulurken bazı sokaklarda dükkanlara saldırıldı. Dükkanlar yağmalandı. Bazı dükkan sahipleri bizzat hedef alınmak suretiyle tehdit edildiler” açıklamasını yaptı.

“Kemirgenlerden farkları yok!”

Eylemcilerinin kemirgen olduğunu, zavallı olduğunu ve gözlerinin döndüğünü dile getiren Başbakan Erdoğan açıklamasına şöyle devam etti: “Bakın İstanbul’da olaylar başladığında ne dediler ‘6 ay tüketmeyelim’ dediler. ‘6 ay tüketmeyelim, ekonomiyi durduralım’ çağrısı yaptılar. Nasıl gözlerinin döndüğünü görüyorsunuz. Esnafı çökertirsek hükümeti deviririz anlayışı, tek kelimeyle barbarcadır. Bu ülkenin kazanımlarına, bu ülkenin değerlerine, bu ülkenin her bir ferdine nasıl bir düşmanlık, nasıl bir kin ve garaz içinde olduklarını görüyorsunuz. Hükümetle olan meselesini Türkiye ekonomisini çökermek suretiyle halletmek isteyenler, 76 milyonun içindeki gemisinin tabanına delik açmaya çalışan zavallıların, kemirgenlerden hiçbir farkı yoktur. Halkla hiçbir irtibatı bulunmayan, halkla gönül bağı bulunmayan, sandık sonuçlarına saygısı bulunmayan, sandıktan umudu olmayan işte bu şekilde kendi ülkesini çökertmek için çağrılar yapar. Türkiye bunların kirli girişimlerine boyun eğmeyecek kadar büyük bir ülkedir.”


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !