Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Aralık 26th, 2013 | Haber Editörü: Çağlar Akagündüz

0

Başbakan Yeni Kabineyi Açıkladı !

Dün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ile görüştükten sonra Başbakanlık merkez binasına gelen Başbakan yeni kabineyi açıkladı.

Mevcut kabinede 10 değişikliğin olduğunu söyleyen Başbakan “Arkadaşlarımın bir kısmı mevcut gelişmeler nedeniyle görevlerinden affını istediler. Bir kısmı zaten adaylıkları ile ilgili şu anda bakanlıklarından aynı şekilde ayrılmış oluyorlar. Bir kısmı da takdirim içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımıza teklif ettiğim, kendilerinin de onadığı böyle bir değişiklik oluyor” şeklinde konuştu.

10 Bakanlıkta yeni bir süreç başlayacağını belirten Başbakan,  “Bu değişikliğimizin Bakanlar Kurulu’na, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Gecenin bu saatinde sizleri meşgul ettiğim için de kusura bakmayın diyorum. Hayırlı geceler diyorum” dedi.

 

Yeni Kabine Şöyle ;

Başbakan Yrd. Emrullah İşler , Gençlik ve Spor Bakanlığı’na Akif Çağatay Kılıç , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na Ayşenur İslam , Adalet Bakanlığı’na Bekir Bozdağ , İçişleri Bakanlığı’na Efkan Ala , Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Fikri Işık  , Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na İdris Güllüce , Ulaştırma Bakanlığı’na Lütfü Elvan , AB Bakanlığı’na Mevlüt Çavuşoğlu  , Ekonomi Bakanlığı’na Nihat Zeybek  , Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu (değişmedi) , Başbakan Yardımcısı Ali Babacan (değişmedi) , Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç (değişmedi) , Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz (değişmedi) , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik (değişmedi) , Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı (değişmedi) , Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker (değişmedi) , Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu (değişmedi) ,  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek (değişmedi) ,  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı  (değişmedi) , Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız (değişmedi) , Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu (değişmedi) , Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik (değişmedi) , Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz (değişmedi)

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

TamSEO+ 'da Sosyal Medya İlgili KişisiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !