Siyaset Barış Atay

Yayımlanma Tarihi: Kasım 23rd, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Barış Atay Gözaltına Alındı

Hükümete mualif tavırlarıyla bilinen, Arka Sıradakiler diziyle tanıdığımız Barış Atay gözaltına alındı. Havalimanında polisler tarafından gözaltına alınan Barış atay hakkında işlem başlatıldı.

Siber suçlarla mücadele şubesi tarafından 5 aylık çalışma sonucunda Barış Atayın Redhack ile ilgisi olabileceği iddiası ortaya atıldı.

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere İzmir, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Muğla ve Denizli’de 30 adrese yapılan baskında aralarında oyuncu Barış Atay’ın ve Anonymous’un Türkiye sorumlusu olduğu iddia edilen bir kişinin de bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı. Ancak Barış Atay’ın Redhack ile nasıl bir bağlantısı bulunduğu ya da ne tür bir suç işlediğine yönelik resmi bir açıklama yapılmış değil. Yaygın kanı, Barış Atay’ın hükümetin Suriye politikaları konusundaki muhalif tavrının ve Gezi Eylemlerine verdiği aktif desteğin, gözaltına alınmasının gerçek nedeni olduğu yönünde.

Haber Etiketleri: , ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !