Ekonomi

Yayımlanma Tarihi: Haziran 9th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

0

Zafer Çağlayan’dan Faiz Lobisi Uyarısı

Türkiye son günlerde küçük bir kıvılcımla başlayarak pek çok ilde sıçrayan ve oldukça kapsamlı olaylara dönüşen Gezi Parkı eylemleriyle çalkalanırken, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’dan olayların perde arkasına yönelik dikkat çeken bir açıklama geldi. Bir açılış için gittiği Mersin’de açıklama yapan Bakan Zafer Çağlayan, ülkenin yaşadığı tüm kargaşanın arkasında geliri kesilen faiz lobisinin yer aldığını belirtti. Ekonomi Bakanı Çağlayan konuşmasında birlik ve beraberlik içinde olunması gereken bir süreç yaşadıklarını ifade ederken, sözlerine çevre duyarlılığı gösteren gençlere katıldıklarını söyleyerek başladı. Yaşanan olayların masumane bir şekilde başlamasına karşın kısa süre içinde Türkiye’yi hem içten hem de dıştan manipüle etmeye çalışan grupların da sürece dahil olduğunu söyleyen Çağlayan, ülkenin imajının olumsuz yönde etkilenmeye çalışıldığını belirtti.

Ülkenin çok önemli bir süreçten geçtiğini ve bu çözüm sürecinde herkesin daha da fazla kenetlenmesi gerektiğini ifade eden Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, bu günlerde herkesin uyanık olması gerektiğinin altını çizdi. Zafer Çağlayan; masum eylemlerin yanında olunmasına karşın ülkenin büyümesini ve gelişim göstermesini istemeyen, bu kalkınmadan rahatsız olan kesimler ile bu kesimlerin maşası olan marjinal grupların karşısında durmanın da bir o kadar manidar olduğunu söyledi. Türkiye’nin günümüzde ekonomik ve aynı zamanda siyasi iktidarın simgesi olarak gösterilen sayılı ülkeden biri olduğunu belirten Bakan Çağlayan, kimsenin bu istikrarı bozmaya hakkının olmadığını ifade etti.

Olayların yaşanmasından 10 gün kadar önce ülkeden çok ciddi sermaye çıkışlarının yaşandığını söyleyen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, bu sürecin ardından ülkenin farklı bir Türkiye olarak gösterilmek istendiğinin de farkına varılması gerektiğini belirtti. Tüm vatandaşların birlik içinde olması gerektiğini ve faiz lobisinin oyunlarına gelmemesini ifade eden Zafer Çağlayan, Türkiye’de faiz lobisinin ekmeğinin kesildiğini söyledi. Bakan sözlerini Türkiye’nin çok güçlü bir ülke olduğunu ve yaşanan süreci de atlatacağını söyleyerek bitirdi.

Haber Etiketleri: , , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑