Siyaset devlet bahçeli

Yayımlanma Tarihi: Haziran 25th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Bahçeli’den Erdoğan’a ‘’Twitter Polisi’’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında, sosyal medya da uzun süre konuşulacak yeni terimler yarattı. Bahçeli Erdoğan için birbirinden farklı benzetmeler kullanarak gündeme yeni terimler getirdi diyebiliriz. İşte Devlet Bahçeli’nin Başbakan için yaptığı o ilgi çekici benzetmeler; Erdoğan’ın büyüklenmenin son aşamalarını yaşadığını söyleyen Devlet Bahçeli, Erdoğan öğretmenini azarlamış, öğrencilerini haşlamış ve bütün bunların üstüne Twitter polisliğine soyunmuştur demesi ile dikkat çekti. Twitter polisi benzetmesi Bahçeli’nin bu benzetmesinden sonra sosyal medya üzerinde en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Devlet Bahçeli konuşmasının devamında demokrasinin olmadığı bir devlet haline geldiğimiz ortadadır diyerek Erdoğan’ın tercih ettiği siyaseti beğenmediğini ifade etmiştir.

ESKİ TARZ KLASİK SİYASET MODELİ

Bahçeli’nin konuşmaları arasında dikkat çeken bir diğer unsur ise Bahçeli’nin Erdoğan siyaseti için ‘’eski tarz klasik siyaset anlayışı’’ demesi oldu. Erdoğan ve çevresinin yakınlarına akrabalarına tanınan imtiyazların yüksek olduğunu iddia eden konuşmalarında, halk için alınan kararları oldukça zorba olarak nitelendiren Bahçeli ülke genlinde yaygın bir şekilde hem sosyal anlamda hem de ekonomik anlamda sorunların fazlası ile çoğaldığına dikkat çekmiştir. Başbakan’ın hak arama çabası içerisinde olan herkesi birer tehdit olarak algıladığını söyleyen Devlet Bahçeli Başbakan’ın bu tip durumların hemen savunmaya geçtiğini ve önünü kesmeye çalıştığını ima etti. Hakkını aramaya çalışanlara Başbakan’ın cop attırdığını söyleyen Bahçeli Gezi olaylarında Başbakan’ın eylemcilere gösterdiği tutumdan hoşnutsuz olduğunu dile getirdi.

BAŞBAKAN ETTİĞİ SÖZLERİ UNUTTU

Bahçeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmişte halka demokrasi adına verdiği sözleri unuttuğunu söyledi. Bunun yanı sıra kendisinin Mısır hakkında yaptığı söylemleri de unuttuğunu ilave eden Bahçeli Başbakan’ın söylediği  “Hak ve özgürlüklere kimse kayıtsız kalamaz. Demokrasi halkın sesine sahip çıkmayı gerektirir. Halka gözünü kapatan yönetim uzun ömürlü olmaz” sözleri hatırlattı.

BAHÇELİ’DE GEZİ EYLEMLERİNE PARTİ OLARAK KATILMAMIŞTI

Devlet Bahçeli Gezi olayları sırasında en hararetli günlerde açıklamalar yapmış ve Gezi’ye parti olarak katılmayacaklarını belirtmişlerdi. Bahçeli hatta oldukça sert çıkmış ve Gezi’ye katılacak MHP vekillerini önce istifa etsinler diyerek sert bir uyarıda bulunmuştu. Devlet Bahçeli Gezi olaylarına bu tutumu sergilemesinin altında yatan sebep olarak ise Gezi eylemcileri arasında illegal gruplar olduğunu belirtmişti. Bu nedenle parti olarak orada yer alamayacaklarını söylemişti.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !