Yaşam

Yayımlanma Tarihi: Haziran 27th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Baba Sarısülük’ün İlginç Yaşamı

Gezi Parkı eylemleri için Ankara Kızılay’da ki eylemler sırasında bir polis kurşunu ile hayatını kaybederek tüm Türkiye’yi yasa boğan Ethem Sarısülük’ün babası Muzaffer Sarısülük ilginç ve oldukça sıra dışı yaşam hikayesi ile gündemin en merak edilen kişisi haline geldi. Onunla tanışmak için kitleler şimdiden oluştu diyebiliriz. Muzaffer Sarısülük aslında bir Türkçe öğretmeni. Onun sıra dışı yaşam hikayesi aslında bir mektup ile başlıyor. Muzaffer Sarısülük merhum Turgut Özal döneminde Özal’a yazdığı bir sünnet mektubu ile tepkileri üstüne çekmiş ve o olaydan kısa süre sonra sürgün edilmiş. Pek çok farklı şehre sürgün edilen Muzaffer Sarısülük en sonunda kendine yaşamak için dağları seçmiş.

İÇİ KİTAPLARLA DOLU KIRIK DÖKÜK BİR HARABE

Muzaffer Sarısülük ailesinde ayrılmış ve onları da arkasında bırakarak dağlara yerleşmiş. Burada sadece kırık dökük bir baraka içinde yaşayan Muzaffer Sarısülük yaz kış demeden, soğuk sıcak demeden bu kırık dökük harabede yaşıyor. Isınmak için bile ateş yakmayan Muzaffer Sarısülük ihtiyacı olduğunda yatağının içine girip ısındığını söylüyor. Muzaffer Sarısülük hayatın bütün nimetlerinden kendini seçmiş, teknoloji ile arasında ki tek bağ vefat eden oğlu Ethem Sarısülük’ün kendisine aldığı cep telefonu. Bu cep telefonu ile haberleri takip eden Muzaffer Sarısülük, oğlunun ölüm haberini bu telefondan okuyacağını nereden bilebilirdi ki? Hayatı boyunca hep okumuş ve ileri görüşlü fikirleri olmuş bu eski öğretmen etrafında çok sayıda aydın dosta sahip. Kimsenin gözünün içine bakmadan konuşan, hiç kimse ile direk alışveriş etmeyen biri Muzaffer Sarısülük. Birine bir şey vermek istiyor ise yere koyuyor, birinden bir şey almak istiyor ise yerden alıyor.

OĞLUMUN MEZARINDA UYUDUM

Her ne kadar onun dünya görüşü ve olgunluğu yüksek bir insan mertebesine erişmiş olsa da, oğlunun cenazesine hoca dua okuyorken yetişebilen ve o gece oğlunun başında nöbet tutup mezarında uyuyan Muzaffer Sarısülük bu sözleri ile herkesin yüreğini dağlıyor adeta. Devrim uğruna ölenlerin ilk gece mezarında nöbet tutulur diyen Muzaffer Sarısülük arkadaşları bu nöbet için çok istekliydiler ama hepsini gönderdim ben tuttum dedi. Buna gerekçe olarak da onların başlarının belaya girmesini istemediğini söyledi.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑