Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Haziran 9th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

Aydınlık’tan Yandaş Medyaya İnce Ayar

9 Haziran Pazar 2013 tarihli Aydınlık gazetesinin 12. sayfasında bulunan yayın akışı, yandaş medyaya güzel bir gönderme de bulunmuş.

Gezi Parkı olaylarının ilk günlerinde ekranlarında olaylara yer vermeyip penguen belgeselleri yayımlayan tv kanalları, halk tarafından protesto edilmişti, şimdi ise bu protestolara yenileri eklenmekte.

Penguen belgeseli skandalı sonrasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 günlük Afrika ziyareti sonrası Türkiye’ye dönüşü birçok yayıncı kuruluş tarafından canlı olarak verilirken, Hayat TV, Halk TV ve Ulusal Kanal ise penguen belgeseli yayınlayarak tepkilerini göstermişti.

Hayat Televizyonu Başbakan Erdoğan’ın Türkiye’ye indiği sırada Erdoğan’ın inişini ve konuşmasını göstermeyerek bunun yerine penguenler hakkında çizgi film ve belgeseller yayınlandı.
Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Atatürk havalimanına inmesiyle Hayat TV sunucusu, Erdoğan’ın Türkiye’ye indiğini ancak yayınlamak zorunda oldukları bir belgesel olduğunu duyurdu.
Bu anonsla birlikte televizyonda Paytak Paytak Yürüyen Penguenler adlı animasyon belgesel yayına girdi. Belgeselin görüntülerinin tekrar tekrar döndüğü yayında Hayat TV sunucusu penguenler hakkında sayfalar dolusu bilgi verdi. Hayat TV’nin bu protestosuna Halk TV ve Ulusal Kanal da eşlik etti.

Halk TV de, Erdoğan’ın Atatürk Havalimanı’na iniş görüntüsü yerine penguenleri vererek, görüntünün altına ‘Halk TV yine diğer haber kanallarının yapamadığını yapıyor, Yeşilköy’den penguen belgeseli yayınlıyor’ yazarak yazının sonuna gülücük işaretleri koydu.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Yukarı Dönün ↑