Siyaset Bülent Arınç

Yayımlanma Tarihi: Haziran 21st, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Arınç İstifa Etti Mi ?

Gezi Parkı eylemlerinin en hareketli olduğu günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yurtdışı gezisine giderek olaylara uzak kalmıştı. O günlerde Bülent Arınç’ın Gezi Parkı eylemlerine yönelik olarak yaptığı açıklamalar oldukça yumuşak ve eylemcileri yatıştırır tarzdaydı. Bu konuşmalardan haberi olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan çok kızmış ve Bülent Arınç ile arası açılmış söylentileri dilden dile dolaştı.

ARINÇ NE DEMİŞTİ

Gezi Parkı olayları ile ilgili Bülent Arınç, yaşananlardan dolayı özür dileyip, herkesin demokratik hakkını rahatlıkla kullanabilmesi gerektiğini söylemişti. Arınç’ın özellikle konuşmalarında geçen bir cümle vardı ki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı o cümle çok rahatsız etti söylentileri çok konuşulmuştu.  Arınç bu tip durumlarda yöneticilerin yapıcı konuşmalar yapıp halkı kışkırtmaktan uzak durmalarını söylemesinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik bir eleştiri gibi lanse edilmesi son derece dikkat çekmişti.

İSTİFA SÖYLENTİLERİ NASIL ÇIKTI

Geçtiğimiz gün düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısında Bülent Arınç ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tartıştığı söylentiler arasında. Başbakan Arınç’a konuşmanız yanlıştı ben konuşmanızdan hiç memnun kalmadım demesi üzerine Arınç ile aralarında tartışma başladı. Bülent Arınç sinirlenerek kalktı ve istifa ediyorum diyerek salonu terk etti. Arınç ile Başbakan arasında yaşanan şiddetli tartışmanın sonunda ‘’hem bakanlıktan hem de partiden istifa ediyorum’’ diyen Arınç’ın sinirle çıktığı konuşuluyor. Arınç Gezi Parkı olaylarının Başbakan tarafından yanlış bilindiğini söylemesi ise tartışmanın fitilini en çok ateşleyen cümle olmuş.

DİĞER BAKANLAR DEVREYE GİRDİ

Arınç’ın peşinden diğer bakanlarda onu sakinleştirmek için peşinden çıktılar. Arınç bir türlü ikna edilemedi. Arınç’ın ikna edilememesi üzerine durumu diğer bakanlar acilen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ilettiler. Abdullah Gül’ün hemen devreye girmesi ile Bülent Arınç yumuşadı.

ARINÇ İSİTİFA ETMEDİM DEDİ

Pek çok kaynak Arınç’ın istifa ettiğini doğrulasa da Bülent Arınç böyle bir istifayı henüz kabul etmiş değil. Arınç’a istifa ile ilgili sorular üzerine Arınç böyle bir istifanın söz konusu olmadığını söylemesi ile olayların yatıştığını ve Başbakan ile aralarında henüz ir sorun olmadığını gösteriyor. AKP kanadı ise bu istifa ile ilgili bütün sorulara sessiz kalmayı tercih ediyorlar.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !