Siyaset bülent arınç

Yayımlanma Tarihi: Haziran 24th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

Arınç Bursa’da Gezi’yi Dilinden Düşürmedi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç  Bursa’daydı. Son günlerde Başbakan ile arasının bozuk olduğu hatta istif ettiği daha sonra istifasını geri aldığı yönünde çok haber çıkan Bülent Arınç Bursa’da ilginç diyaloglara imza attı. Özellikle Kılıçdaroğlu için önemli söylemler yapan Bülent Arınç, Kılıçdaroğlu gibi bir başkanın ne CHP’ye ne ana muhalefet partisine yakıştığını söyledi. Yeni evlenen genç çiftlere çapulcu diyen bir ana muhalefet başkanının olamayacağını söyleyen Bülent Arınç Berat Gecesi Kılıçdaroğlu’nu bağışlanmaya davet etti.

ARINÇ’I BOZDULAR

Bursa’da bir vatandaşa nasılsın diye soran Arınç karşılığında nasıl olayım kız istiyoruz vermiyorlar tazında bir tepki ile karşılaştı. Arınç belediye başkanının durumla ilgilenmesini istemesi üzerine vatandaş, beş çocuk ya diyorsunuz, bunu demesi kolay, halledin bu işi’’ tepkisi ile adeta şok oldu.

ARINÇ ÇAPULCU KELİMESİNİ SEVMİYOR

Arınç konuşmaları sırasında ahlak değerleri ve edep üzerine söylemlerde bulundu. Çapulcu kelimesi üzerine oldukça geniş söylemlerde bulunan Bülent Arınç 76 milyon çapulcu değildir dedi. Çapulcu terimi güzel bir anlam ifade etmez. Başbakan bu kelimeyi kullanırken 3-5 çapulcudan bahsetti herkes bu çapulcu sınıfı içerisinde değildir dedi. Eylemlerde halkın kullandığı afişlere bol bol değinen ve bunun üzerine çok sayıda benzetme yapan Bülent Arınç eylemcilerin eylem yapış şekillerinden hoşnutsuz olduğunu her hali ile belli etti.

KAZLIÇEŞME’DE HERKES MİTİNG YAPAMAZ

Bülent Arınç miting yerlerini kendilerinin seçmediğini söyledi. Vilayetlere soruyoruz nerede miting yapalım onlar da bize yer söylüyorlar gidip orada miting yapıyoruz dedi. Arınç kimsenin Kazlıçeşme’de kolay kolay öyle bir topluluğu bir araya getirmeyeceğini söylemesi oldukça dikkat çekiciydi. Kazlıçeşme’de diğer partiler miting yapsalar nokta gibi kalırlar dedi. Kazlıçeşme’de miting yapmak yürek ister diyen Bülent Arınç bunu sadece AK Parti’nin başarabileceğini söyledi.

ARINÇ VE ERDOĞAN’IN ARASI AÇIK MI?

Başbakan Erdoğan ile Erdoğan’ın yurtdışı gezisi sonucu arası açıldığı iddiaları siyaset kulislerinde durmadan konuşulan Arınç’ın buna neden olan konuşmaları ise, Başbakan yurtdışında iken Gez eylemcilerinden özür dileyen bir konuşma yapmış olması idi. Bunun üzerine tartışma yaşamışlar, Arınç istifa ediyorum demiş! Bunu kabul etmeyen Arınç’ın geri dönmesini Cumhurbaşkanı sağlamış.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !