Yayımlanma Tarihi: Haziran 29th, 2013 | Haber Editörü Çağdaş Akagündüz

Apartmanda Polis Dehşeti

Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında polisin uyguladığı orantısız güç gün geçmiyor ki yeni bir olay ile gün yüzüne çıkıyor. Gezi Parkı protestoları sırasında 16 Haziran gecesi Murat Dilberoğlu yaşadıklarını anlatınca polisin orantısız gücü bir kez daha tartışmaya açıldı. Gezi Parkı’nda ki olayların büyüdüğünü görüp Gezi Parkı’nın kaçıp bir apartmanda gizlenen bir kadın ve üç erkekten oluşan grup içerisinde yer alan Murat Dilberoğlu yaşadıklarını anlattı.

APARTMANDA POLİS DEHŞETİ

Gezi Parkı’nda olaylar büyümüştü bizler olayların içerisine katılmamak için oradan uzaklaştık ve apartmana çıktık. Apartmanın en üst katına çıktık orada olayları yatışmasını bekliyorduk. Apartmanın kapısını kırarak apartmana gelen polis üst kata çıktı. Polis bizlere şiddet uygulamaya başladı. Tekmelerle elindeki coplar ile apartmana sığınan 4 kişiye şiddet uygulamaya başlayan polisin bu görüntüleri kamera kayıtları ile de doğrulandı. Orada bulunan kişiler eylemler ile alakaları olmadığını söyleseler de polis onları dinlemedi. Polisin orantısız gücü apartmanda bulunan asansör kamerasına an ve an yansırken Murat Dilberoğlu bu görüntüler ile kendisine şiddet uygulayan polislere dava açacağını söyledi.

AMELİYATLIYIM DURUN DESE DE!

Murat Dilberoğlu boynundan ameliyat olmuş ve bunu polislere söylemiş, ameliyatlıyım durun dese de polisler Murat Dilberoğlu’nu dinlememiş ve özellikle ameliyatlı boyun bölgesine daha sert darbeler indirmeye başlamışlar. Bütün bunların kamera kayıtları ile doğrulandığını söyleyen Murat Dilberoğlu polisleri ayrıca yağmacılıkla suçladı.

POLİS YAĞMALAMIŞ

Murat Dilberoğlu polislerin şiddet uyguladıkları sırada üzerinde iki adet telefonu olduğunu söyledi. Üzerinde ki telefonların şiddet sırasında yere düştüklerini söyleyen Murat Dilberoğlu telefonları almak istemiş ama polisler buna izin vermemiş. Dilberoğlu polislere yağmacılıkla ilgili de dava açacağını söylemesinin nedeni ise yere düşen telefonu polislerden birinin almasından kaynaklı. Kendinin telefonlarını almasına izin vermeyen polisler o telefonları ne yaptı bilinmiyor! Gezi Parkı protestolarının bu denli büyük polis şiddetine maruz kalması ve eylemlere katılmayan fakat yine aynı tepki ile karşılaşan kişilerin polise olan öfkesi oldukça fazla. Tüm dünyanın gözü Türk polisinin yaptıklarında, şiddetin dozunun bu kadar fazla olması pek çok kişi tarafında polislere yönelik suçlamaların artmasına neden oluyor.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑