Gündem

Yayımlanma Tarihi: Haziran 11th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

0

Ankara’da Eylemcilere Polis Müdahalesi

ankara direnişAnkara Kennedy Caddesi’nde eylem yapan ve cadde trafiğini kapatan bir gruba müdahale eden polis, biber gazı ve plastik mermi kullanarak müdahalede bulundu. Ankara’da önceki gününün sabah saatlerinde başlayan olaylar,  Gezi Parkı eylemlerine destek vermek isteyen protestocuların çadır kurmasıyla birlikte gerginliğe dönüştü. Gezi Parkı eylemlerine desteğin Ankara’daki simgesi halinde gelen Kuğulu Park kentin en gergin yeri olmaya devam ederken, Kennedy Caddesi’nde bir grubun trafiği kapatmasıyla birlikte gerginlik müdahaleye dönüştü.

Kennedy Caddesi’nde gerçekleşen olayda protestoculara yaklaşık olarak 80 kişilik bir çevik kuvvet ekibinin müdahale ettiği belirtildi. Cadde trafiğinin engellenmesine sebep olan barikatı kaldırmak için polisin biber gazı atmasının yanı sıra plastik mermi de kullanması dikkat çekti. Çevik kuvvet ekibinin biber gazı ve plastik mermiyle yaptığı müdahaleye taşla karşılık verdiği söylenen grubun, müdahale ardından ara sokaklara dağıldığı ancak kısa süre sonra yeniden toplandığı görüldü. Gezi Parkı olaylarına destek veren protestocuların yeniden toplanarak kalabalık hale gelmesiyle birlikte çevik kuvvet ekipleri ile protestocular arasında gergin bir bekleyiş başladı.

Gezi Parkı olaylarıyla birlikte İstanbul Taksim’de başlayan ve pek çok ile sıçrayan olayların 11. gününde Ankara’da gerçekleştirilen eylemlerde tansiyon, Kuğulu Park’a yapılan müdahale ile tavan yapmıştı. Kuğulu Park’a tıpkı Taksim Gezi Parkı’nda olduğu gibi çağır kuran protestoculardan çadırlarını kaldırmaları istenmiş, protestocuların çadırlarını kaldırmayı reddetmesine karşın polis kuvvetleri parktaki çadırları kaldırmıştı. Yaşanan olayların bugün Kennedy Caddesi’nde barikat kurulmasıyla devam etmesi ve grubun dağıldıktan sonra yeniden bir araya gelmesi, caddede gecenin ilerleyen saatlerinde gerginlik yaşanıp yaşanmayacağının merak edilmesine sebep oluyor.

Haber Etiketleri: , , , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑