Magazin

Yayımlanma Tarihi: Kasım 25th, 2013 | Haber Editörü: Gülşah Mutlu

0

Anadolu Ateşi Büyüledi!

İsveç ve Danimarka’lı Türklerin uzun süredir beklediği ve 9 aydır uğraşmaları sonucu Kopenhang’a gelen Anadolu Ateşi seyirciden büyük alkış aldı. Kareografı Oğuzhan Özel’e ait olan Anadolu Ateşi, tanrı sembollerve tarihi heykellerle müzği harmanlayıp seyircilerine müthiş bir oyun sergiledi. 5 bin kapasiteli Brondby Hallen Salonunda sevenlerinin karşısına çıkan Anadolu Ateşi Oyunu 50 kişilik kadrosuyla Güneyden, İç Anadolu’ya, Karadeniz’den Ege’ye bütün kültürümüzü halk oyunlarımızla harmanlayarak seyircileri kendine hayran bıraktı. Binlerce kişi ayakta alkışlamakla kalmayıp görüntü almak için birbirleriyle yarıştı.
Başarılı Türk dans topluluğu olan Anadolu Ateşi Danimarka’nın TV 2 kanalı provalarında ve ana haberde yayınlandı. Danimarka’nın başkenti Kopenhang’ı büyüleyen Anadolu ateşi Brondby kentindeki 8 bin kapasiteli arenada nefesleri kesecek sahne shovuyla izleyicilerinden bir kez daha büyük alkış aldı.

Dansçılardan Fatma Gök “İlk defa gösteri yapacağımız ülkelerde tepki nasıl olacak diye bir heyecan duyuyoruz. Bugün de aynı heyecanla sahneye çıktık. Sahneyle seyirci arası çok yakındı, göz teması kurabildik. İnsanların gözlerinin içi gülüyordu, alkışları, bize moral verdi. Bittikten sonra onlar bizim enerjimizi biz de onların enerjisini lakından gördük. Bizimle konuştular, fotoğraflar çektirdiler. Buradan çok güzel anılarla ayrılıyoruz ama umarım tekrar geliriz.” diyerek seyirciyi selamladı.

Haber Etiketleri: , , ,


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !