Yaşam no image

Yayımlanma Tarihi: Kasım 15th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Aktif Satış Danışmanı Ne İş Yapar?

Firmanın pazara sunduğu bütün mal ve hizmetlerin satış işlemlerini yürüten aktif satış danışmanı, sipariş aşamasından satış işlemlerine kadar her aşamadan sorumludur. Ayrıca firmanın satışı yaptığını mal ve hizmetlerin hem perakende hem de toptan satışını yapan danışman, bu doğrultuda firma bünyesinde görev alan tüm satış elemanlarını da koordine eder. Firmanın satış stratejilerinin güncellenmesi ve yeni stratejiler geliştirilmesini sağlaması beklenen kişinin bu amaç doğrultusunda satış görevlileriyle çok sık toplantı yapması gerekebilir. Kapsamlı iş planlamaları yapması gerektiği için belirli bir deneyime ve pazar bilgisine sahip olması gereken danışman ayrıca ticaret hayatının değişken satış dinamiklerini de yakından takip etmelidir.

Aktif Satış Danışmanının Görevleri

Satışın uzaktan ya da yakından ilgili olduğu tüm ticari alanlarda bizzat sorumluluk alan aktif satış danışmanı, firmanın tüm müşterilerinin güncel ve gelecekte oluşabilecek ihtiyaçlarını saptamalıdır. Müşterilerle sürekli iletişim halinde olması istenen kişinin firmanın müşteri portföyünü satılan mal ve hizmetlerdeki tüm yeniliklerden de haberdar etmesi gerekmektedir. Satış stratejilerinin firmanın bugün olduğu gibi gelecekte de sektörde başarısını sürdürmesi için sürekli geliştirilmesi de aktif satış danışmanlarından istenenler arasındadır. Firmanın müşteri portföyünün tamamının azami düzeyde memnuniyete sahip olması için toptan ve perakende satışların hepsinin odağına müşteri memnuniyetini koyması gereken kişinin, tüm bunları yaparken firmanın azami karla satış yapmasını da sağlaması beklenmektedir.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !