Siyaset turgut altınok

Yayımlanma Tarihi: Haziran 28th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

AKP’den Şok Bir İstifa Daha

Ak Parti’nin önemli isimlerinden biri olan ve kurucuları arasında yer alan Turgut Altınok istifa etti. 1994 yılında yapılan seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Keçiören belediyesine başkan seçilen fakat daha sonra Fazilet Partisi’ne geçiş yapan Turgut Altınok Fazilet Partisi’nden de Ak Parti’ye geçiş yapmış daha doğrusu Ak Parti kurucuları arasında yer almıştı. Bugün Ak Parti’den istifa eden Turgut Altınok bu adımı ile herkesi ve kurucuları arasında yer aldığı partiyi şaşırttı. Bu önemli karar hem de tam seçim öncesi yapıldı. Yerel seçimlerin yaklaştığı bu günlerde seçim listeleri tek tek değerlendirilirken böyle bir istifa akıllarda Ak Parti içinde içten içe çatlaklar oluştuğunu doğrular nitelikte.

ALTINOK ANKARA ADAYI OLACAKMIŞ

Yerel seçimler için aday listeleri hazırlanıyor kökeni MHP’ye dayanan daha sonra Fazilet Partisi içinde bir siyasi geçmiş sahibi olan ve 10 yıl iktidar partisi olarak kalmış olan Ak Parti’den seçim öncesi istifa eden Turgut Altınok’un tekrar MHP’ye geri dönmek üzere olduğu kulaktan kulağa yayılan dedikodular arasında yer alıyor. Ak Parti’den istifa eden Turgut Altınok’un önümüzde ki günlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçimlere katılacağı dikkat çeken fısıltılar arasında yer almaktadır. Turgut Altnok istifasını doğrulamak ile birlikte ileriye yönelik planları için ‘’hayırlısı olsun’’ demekle ve ‘’kararımız netleşince kamuoyunu bilgilendireceğiz’’ demeyi tercih etti.

AK PARTİDE NELER OLUYOR

AKP tarafında suyun bulanık olduğu gelen dedikodular arasında yer alıyor. Özellikle Gezi Parkı eylemlerinden sonra parti içinde çatlakların oluşmaya başladığı ve bölünmeler yaşandığı kulaktan kulağa sızmaktaydı. Önemli isimlerin dahi fikir ayrılığı içerisinde olduğu Gezi Parkı olayları partide deprem etkisi yarattı. Ak Parti bir bütün olduğu sinyallerini vermeye ve güçlü durmaya özen gösterirken beklenmeyen istifalar parti içinde uyumsuzluklar yaşandığının bir göstergesi. Yerel seçimler ve genel seçimlerin yaklaştığı aylarda bu durumların Ak Parti kanadı için nasıl bir etki yaratacağı merak konusu. Yeni istifalar olur mu? Bu istifaların nedeni ne olur şimdiden kestirmek güç. Fakat görünen o ki Gezi Parkı olayları sonrası partide önemli sorunlar baş göstermeye başladı.

Haber Etiketleri: , ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑