Siyaset akp çatırdıyor

Yayımlanma Tarihi: Haziran 13th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

AKP Çatırdıyor

11 yıllık iktidar hayatı boyunca AK Parti ile defa kendi içerisinde çatlaklar yaşamaya başladı. AKP iktidarı için Gezi olayları tam bir kabus haline geldi. İktidar kanadından yapılan ve çokça eleştiriye neden olan demeçler ve tavırlar siyasi partiyi de kendi içinde bölmeye başladı. AK Parti iktidarı boyunca bir ilk olarak adlandırılan bu çatırdamaların tohumu, halka yüksek oranda baskı uygulayan Erdoğan hükümeti ve bu durum karşısında sessiz kalamayan Ak Parti vekilleri tarafından yaşanmaya başlandı.  2002 yılında iktidara geldiğinden beri hiçbir dönem bu denli zorlu bir süreç geçirmeyen Ak Parti iktidarı sağlam bir duruş sergilemeye çalışsa da gerek halk tarafından gerek kendi içinden gerek muhalefet kanadından tepkiler ile karşılaşıyor.

Kaşı çıkan isimler giderek artıyor! İlk eleştiriler eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay tarafından yapılmıştı. Ardından İzmir milletvekillerinden olan Erdal Kalkan eleştirilere devam eden isim oldu. Eski Başbakan yardımcısı Abdüllatif Şener’in Ak Parti hükümetini yerden yere vuran sözleri ise Gezi Parkı olayları için en çok dikkat çeken söylemlerden oldu.  Hali hazırda Ak Parti milletvekilliğini sürdüren isimlerde Erdoğan’a karşı eleştirilerde bulundular. Muhalefet kanadının eğer Erdoğan kendisine gelmez ise partisinin içinden nur topu gibi yeni bir parti oluşumu yaşanacağını söylemesi ise Meclis’te suların bulanık olduğunu gösteriyor. Bazı eski ve yeni AKP milletvekilleri çok sert sözlerde ve demeçlerde bulundu.

SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR!

Eski CHP Milletvekili bugün AKP Milletvekili olan Erdal Kalkan ‘’Kimse şah değil padişah değil, önce insan! Mağrur olma padişahım senden büyük Allah var’’ diyerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik çok sert bir gönderme yaptı.

İNSANLAR BİRBİRİNİ Mİ ÖLDÜRSÜN İSTİYOR?

Bir diğer çıkı ise dönemin İstanbul Milletvekili ve aynı zamanda Tarım Komisyonu Başkanı olan İbrahim Yiğit’ten geldi. Başbakanın %50’yi evlerinde zor tutuyorum sözleri üzerine; ‘’başbakan toparlayıcı ve kurmalı olmalı tolumda her tarafa eşit mesafede durmalı’’dedi.  ‘’Ülkede iç savaş mı çıksın istiyorsunuz insanlar birbirini mi öldürsün’’ sözleri , %50’yi evlerinde zor tutuyorum diyen başbakan için oldukça net bir göndermeydi.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑