Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Haziran 25th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Akiller’den Son Dakika İstifası

Başbakan Erdoğan’ın en son projelerinden biriydi akil insanlar, nitekim Türkiye’de belirli bir hayran kitlesi olan ve bu yönü ile halk ile onların diyalog kurmasını isteyen Başbakan Erdoğan akil insanlar heyeti toplamıştı. Kimler yok tu ki bu akil insanlar heyetinde; Orhan Gencebay gibi önemli isimlerin yer aldığı akil insanlar heyeti genellikle sanatçı, gazeteci, sinema oyuncuları gibi popüler isimlerden oluşuyordu. Amaç çözüm süreci içerisinde halkı bilgilendirmeye ve ikna etmeye çalışmaktı. Oysa beklenen olmadı ve akil insanlar halk tarafından hiçte anlayışla karşılanmadı, aksine gittikleri pek çok yerde akil insanlar halk tarafından protesto ile karşılandılar. Akil insanlar heyetinin Güneydoğu Anadolu Bölgesi heyeti içerisinde yer alan gazeteci, köşe yazarı ve akademisyen Murat Belge akiller arasında daha fazla kalmamaya karar verdi.

KÖŞE YAZISINDA AÇIKLADI

Murat Belge köşe yazısında istifa ettiğini açıkladı. Hatta Murat Belge oldukça manidar bir başlıkla köşe yazısını yazmıştı. ‘’Bir istifaname’’ adlı köşe yazısını Taraf Gazetesi sayfalarına armağan eden Murat Belge istifası ile ilgili şu satırları kaleme aldı.

BAŞBAKAN’IN GEZİ LİSANINI SEVMEMİŞ

Murat Belge Başbakan Erdoğan’ın Gezi Parkı açıklamalarında kullandığı dili sevmemiş ve kullandığı kelimeleri kendine dair de yapılan birer hakaret olarak değerlendirmiş.

26 Haziran tarihinde Akil İnsanlar Heyet yeniden toplantıya çağırılmış, Murat Belge’nin bu köşe yazısını kaleme alma nedeni ise tam da bu toplantıya katılmayacağını bildirmek amacı ile olmuş.  Belge yazısının devamında Gezi olayları hiç yaşanmamış gibi yapamam diyerek, ‘’Gezi’de olay olmamış gibi gidip Urfa’da Siirt’te ne oluyor bunu konuşamam’’ diye sözlerine devam etmiş.

HEYET NE DÜŞÜNÜYOR BİLMİYORUM

Murat Belge yazısında önceden gündemi belli olan bir toplantıda gündemi değiştirme hakkına sahip değilim diyor. Üstelik diğer heyet üyelerinin de hangi görüşte olduğunu bilmediğini söyleyen Murat Belge sürecin o olmasa da devam edeceğini dile getirmiş.  Sürecin devam etmesinden ve başarı ile devam etmesinden yana olduğunu da sözleri arasına katan Murat Belge kişisel düşüncelerini ve duygularını yazdığı bir köşe yazsı ile Akil İnsanlar Heyeti ile ilişkisini bitirdiğini ortaya koydu.

Haber Etiketleri: , ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !