Türkiye

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 4th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Akdeniz Oyunlarında Genelev Skandalı

Büyük bir organizasyonla başlayan Akdeniz oyunları skandal üstüne skandal ile devam ediyor. Öncelikli olarak Akdeniz oyunları için skandallar Mersin halkının açılışa alınmaması ile başladı. Gergin bir döneme denk gelen Akdeniz oyunlarında Başbakan Erdoğan’ın katılacağı açılış töreninin biletleri Mersin halkının gelmemesi için internet üzerinden satılmış ve biran önce bitirilmişti. Bu duruma oldukça sinirlenen Mersin halkı açılış gününde Mersin’de çok sayıda gösteri yapmış ve hem Gezi Parkı olaylarını hem de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto etmişti. Başbakan Erdoğan’ın Mersin’e gelmesi de Mersin’den gitmesi d olaylı olmuştu. Bütün bu skandalların gölgesinde Mersin’de gerçekleşen Akdeniz oyunları gerçekleşip bitse de son skandal adeta şok yaratacak cinsten oldu.

SPORCULAR GENELEVDE!

Organizasyon komitesinde yer alan çalışanların ve Akdeniz oyunlarında yarışan sporcuların geneleve taşındıkları iddiası gündeme bomba gibi düştü. Özellikle en çok dikkat çeken ise sporcuları ve komite üyelerini geneleve taşıyan aracın Akdeniz Oyunları amblemi taşımasıydı. Bütün bu gelişmeler Mersin’de gerçekleşen Akdeniz Oyunları’nı sansasyonel bir hale getirdi. Akdeniz oyunları için bir diğer iddia ise Mersin’in bu oyunlardan hiç kar etmediği oldu.

MERSİN AKDENİZ OYUNLARINI KARSIZ KAPATTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nde bulunan Abdullah Ayan Mersin’in bu oyunlardan hiç kar elden edemediğini söyledi. Mersin’li firmaların hiç kullanılmadığı bir Akdeniz Oyunları geçirildiğini iddia eden Abdullah Ayan Mersin Firmalarının 7. derece de taşeron bir firma olarak rol oynadığını söyleyen Abdullah Ayan bütün büyük firmalar dışarıdan getirtildi dedi. Yabancı firmaların gelerek Akdeniz Oyunları için çalıştığını söyleyen Ayan Mersin’li firmaların birer yabancı olarak kaldığını dile getirdi.  Ayan AKP Mersinli firmaları dışladı dedi. Oyunlarda yer alan sadece güvenlik işlemlerinin dahi 5.3 milyon tuttuğunu ve bunun tek başına İstanbul’dan gelen bir firmaya verildiğini söyleyen Abdullah Ayan, yemeklerin dahi yabancı firmalara verildiğini Mersin esnafının Akdeniz Oyunlarını en düşük kar ile kapattığını söyledi. Akdeniz Oyunları bütün bu söylentilerin gölgesinde son bulsa da oyunlara ait bir araba ile geneleve sporcu ve çalışan taşındığı iddiası gittikçe büyüyor.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑