Spor

Yayımlanma Tarihi: Ağustos 20th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Abdullah Avcı istifa etti!

A Milli takımda bir dönem kapandı ve yeni bir dönem başlayacak. Çünkü A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı görevinden istifa etti!

Spor camiasında şok etkisi yaratan bu karar beklenmiyordu. Milli Takımlar Teknik Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye Futbol Federasyonu ile karşılıklı olarak anlaşarak Milli Takımlar bünyesindeki görevlerinden ayrıldığını açıkladı.

“Futbolun içinde kazanmak da kaybetmek de olduğu gibi birlikte çalışmak da ayrılmak da var” diyen Avcı istifa kararı ile ilgili olarak kısa bir açıklama yapmayı tercih etti. Avcı “Ben de ayrılmanın en doğru karar olduğunu düşündüm ve bu görüşümü Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören ile paylaştım. Başta şahsı olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

En güçlü aday Terim!

Bu arada Avcı’dan boşalan yere hangi ismin getirileceği şimdiden merak ediliyor. Bu konuda tahminler yürütülmeye başlandı. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in, A Milli Takım teknik direktörlüğü görevini de üstlenebileceği konuşuluyor. TFF Başkanı Yıldırım Demirören de Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ı arayarak Fatih Terim ile görüşmek istediklerini iletti.

Avcı 5 galibiyet alabildi

2011 yılının son aylarında A Milli Takım’ın teknik direktörlüğünü üstlenen Abdullah Avcı, bugüne kadar çıktığı 12’si özel 18 maçta yalnızca 5 galibiyet alabildi. Avcı yönetimindeki milliler, 2014 Dünya Kupası elemelerinde çıktığı 6 maçın üçünü kaybetti, birindeyse berabere kaldı.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !