Ekonomi

Yayımlanma Tarihi: Ağustos 12th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

47 katlı bina yaptılar, asansörü unuttular!

İspanya’da ülkenin parlak geleceğini sembolize etmesi için tasarlanan 47 katlı gökdelenin yapımı tamamlandı. Ancak müteahhitler projeye asansörü dahil etmeyi unuttu!

Uzun süredir ekonomik kriz ile birlikte anılan İspanya’nın Akdeniz kıyısında yer alan Benidorm tatil kentinde muhteşem bir gökdelen yapılmasına karar verildi. Ülkenin hem krizden çıkışını hem de parlak geleceğini sembolize etmesi hedeflenen gökdelen aslında 20 kat olarak tasarlanmıştı.

Projeye başlandı ve yarısına kadar gökdelen tamamlandı. Müteahhitler projenin 47 kata çıkarılmasına karar verdi. Ancak asansör yapmayı unuttular! Dolayısıyla inşaat işçileri de sadece ilk 20 kata kadar asansör yaptı. Geri kalan 27 katta asansör yok!

Bu gökdelenin bir diğer özelliği de Avrupa’nın en yüksek yapısı olmasıdır. Fakat bu çok önemli detayın unutulması gökdelenin ihtişamına gölge düşürdü. Binanın son katına gelindiğinde asansörün olmadığı fark edildi. Yapılan 27 katın yıkılması ve asansörlü bir şekilde yeniden inşa edilmesi büyük bir mali külfet anlamına geliyor. Bu nedenle nasıl bir çözüm üretilebileceği henüz netlik kazanamadı.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !