Eğitim

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 2nd, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

4+4+4 Eğitim Sistemi Tutmadı

Hükümetin geçtiğimiz yıl ısrarla gündeme getirdiği değişikliklerden ikisinden biri kadınların normal doğum yapmaya zorunlu bırakılması diğeri ise 4+4+4 eğitim sistemi olmuştu. İki önemli değişiklik ile ilgili olarak önemli sıkıntılar yaşanmaya başladı. Özellikle 4+4+4 eğitim sistemi öğrenciler üzerinde olumsuz çok sayıda etki bıraktığı tespit edildiği için sistem şimdiden sallanmaya başladı. Sezeryan ile çocuk doğrulmasının yasaklanması ise sakatlıklarla sonlanan doğumları artırınca bu durumlardan mağdur olan halk adeta isyan ediyor. İşte günün iki önemli olayının yılın iki önemli değişikliğine objektif bir göz ile bakmayı sağlaması.

5 ÇOCUKTAN 4’Ü OKUMAYA GEÇEMEDİ

Eğitim öğretim yılının sonlanması ile birlikte yıl içinde elde edilen başarılar incelenmeye başlandı. Şüphe yok ki en çok merak edilenlerden biri bazı pilot bölgelerde velinin insiyatifi ile birlikte öğrencilerin 4+4+4 eğitim sistemine geçiş yapmaları oldu. 4+4+4 eğitim sisteminin çocuklar üzerinde ki etkisi ise hiç beklendiği gibi değil tam tersi çocukları eğitimden uzaklaştırır bir şekilde oldu. Küçük yaşta eğitilmeye başlayan çocuklar okula uyum sağlayamadılar ve bu yüzden başarısız oldular. Her 5 çocuktan 4’ünün okumaya geçememesi eğitim sisteminin yanlış olduğuna ve yeniden sorgulanması gerektiği kanısına neden oldu. Çocukların erken yaşta okula gönderilmesi ise artık sadece veli insiyatifinde olmayacak ve uzmanların kararı da verilecek. Okula uyum problemi yaşayan çocukların en büyük sıkıntıları ise uzun ders saatleri oldu. Ders saatlerinin kısaltılması gerektiği, küçük yaşta ki çocukların uzun ders saatlerine alışamadıkları tespit edildi.

ZORUNLU SEZERYAN İLE DOĞUM SAKAT BIRAKTI

Bir annenin bebeğinin 5 kg olması üzerine doğumda bir sağlık skandalı yaşandı. Doğumun normal olmasını sezeryan ile doğum yapmanın yasaklandığını söyleyen doktor hastayı normal doğuma zorladı. 5 kg olan bebeği normal doğum ile doğurmakta oldukça zorlanan anne, saatlerce sancı çekti. Sancı sonrası doğum gerçekleşti ve anne adayı ve bebeğin durumunun da iyi olduğu söylendi. Oysa ki birkaç gün sonra bebeğin bir kolunun kımıldamadığı tespit edildi. Yapılan araştırmalara ise bebeğin kolunun doğum esnasında kırıldığı ve damar sıkışması yalandığı için kolunun felç olduğu söylendi. Aile hastane yetkililerinden davacı olacağını söylüyor.

Haber Etiketleri: , , ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑