Yaşam

Yayımlanma Tarihi: Aralık 16th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

25 Yaş ve Üstü Bedelli Askerlikte Son Durum

Haftalardır 25 yaş ve üstü için bedelli askerlik tartışmaları sosyal medya üzerinde devam ediyor. Yetkili mercilerden gelen açıklamalar genel olarak bedelli askerlik ile alakalı bir çalışma olmadığını dile getirmekteler. Fakat öte yandan da fısıltı gazetesinde bu konuyla alakalı bir çalışmanın seçimlerden hemen önce gerçekleştirileceği yönünde. Çeşitli çevrelerce bu gündemin yaratılması bir nabız yoklama olarak değerlendiriliyor.

Popüler sosyal ağ Twitter’da bedelli isteyenler seslerini duyurmak adına Bedelli Askerlik konusunu defalarca TT listesine sokmuş ve konuyu gündemde tutmaktalar. Fakat her ne kadar yüzbinler bu Twitter operasyonuna katılmış olsa da hükümetçe bu konu hakkında sağlıklı bir açıklama gelmiş değil.

Beyaz TV, Başbakanlık Muhabiri ABDULLAH ADABAŞ Bedelli Askerlik konusu ile alakalı olarak aşağıdaki tweet’i gönderdi:
abdullah adabaş bedelli askerlik
Öte yandan bedelli askerlik bekleyen gençlerin sayısı ciddi şekilde artmış durumda, 2011 senesinde yapılan bedelli asklerlik 29 Yaş üstü ve 30.000 TL olarak ücretlendirilmişti. Şimdi talep edilen ise 25 yaş ve üstü – 15.000 TL bedel.

Eğer hükümet bu istekleri göz önüne alırsa muhtemelen büyük bir katılım söz konusu olacaktır. Çünkü kabul etmeliyiz ki 30.000 TL’lik bedel Türkiye şartlarında ciddi bir meblağ. Öte yandan 30 Yaş’ında geç bir yaş olduğunu ve bu sosyal problemi çözmek için yetersiz olduğu aşikar.

Ayrıca, Bedelli Askerlik ile alakalı anketimize katılabilirsiniz:
Bedelli Askerlik Anketi için Tıklayınız.

Haber Etiketleri: , , ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !