Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 13th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

20 yaşında ışın kılıcı icat etti!

Amerika Birleşik Devletleri bugünlerde 20 yaşındaki bir genci konuşuyor. Illinois eyaletinde yaşayan Drake Anthony evinde yaptığı ışın kılıcı ile bir anda gündeme oturdu. Işın kılıcı nesneleri ikiye bölmüyor ancak her türlü nesneyi ateşe veriyor!

12 yaşından bu yana Yıldız Savaşları filminde kullanılan ışın kılıcını icat etmeye çalışan Drake Anthony sonunda başardı. 3W enerji üretebilen bir ışın kılıcı icat eden üstelik bu icadını evinde yaptığı çalışmalar ile bulan Anthony icadının görüntülerini çekerek YouTube’a koymayı da ihmal etmedi. Youtube’un en çok izlenen videolarından biri olan ışın kılıcı kağıttan pin pon topuna kadar pek çok nesneyi yakabiliyor.

Mukavvayı dahi yakıyor!

Işın kılıcını yaparken genellikle sınıflarda kullanılan DLP projektöründen faydalanan Anthony, projektörden 9 mm ve 450 nanometre parçalar ile bir araya getirdiği ışın kılıcını batarya ile çalıştırdı. Dizüstü bilgisayarlarda kullanılan lityum iyon batarya ile kılıcı çalıştırmayı başaran gencin icadı olan ışın kılıcı elektrik bandını dahi saniyeler içerisinde tutuşturabiliyor. Hatta kalın bir mukavvayı dahi yakmayı başarıyor.

Işın kılıcının en ilginç yönü ise güneş enerjisiyle çalışan bir arabaya tutulan kılıcın arabayı hareket ettirebilmesi oluyor. Genç mucidin icadının görüntülerini internette “styropyro” ismi ile izleyebilirsiniz.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑