Ekonomi

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 16th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

2 bin müfettiş yardımcısı aranıyor!

Maliye Bakanlığı tam 2 bin müfettiş yardımcısını kadrosuna eklemeye hazırlanıyor. Adaylar zorlu bir sınav sürecinin ardından Bakanlık kadrosuna dahil edilecek.

Vergi Denetim kurulu Başkanlığı’nda görev yapmak üzere Maliye bakanlığı 2 bin müfettiş yardımcısı almaya hazırlanıyor. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Bakanlık kadrosuna girmek hiç de kolay olmayacak. Adaylar önce yazılı bir sınava tabi olacak. Yazılı sınavda yeterli puanı alabilen müfettiş yardımcısı adayları sözlü sınava katılacak. Vergi müfettiş yardımcılığı sınavında adaylar bir hayli ter dökecek.

KPSS puanına dikkat!

Sınavın yazılı olan bölümü 17 Ağustos 2013 tarihinde Ankara ile İstanbul kentlerinde yapılacak ve tek oturum olacak. Ancak bu sınava her isteyen giremiyor. 9-10 Temmuz 2011 ve 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından KPSSP40, KPSSP54 ve KPSSP57 puan türlerinin herhangi birinden 75 ve üzeri puan alan adaylar sınav için başvuruda bulunabilecek.

Adaylar 3 kez sınava giremiyor

Adayların aynı zamanda 35 yaşını doldurmamış olmaları da gerekiyor. En az 4 yıllık Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinden mezun olunması da aranan şartlar arasında yer alıyor. Aynı zamanda Endüstri Mühendisliği ile İşletme Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak da sınava girebilmek için yeterli olabiliyor. Bununla birlikte daha önce vergi müfettiş yardımcılığı sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak da gerekli şartlar arasında yer alıyor.

Son gün 26 Temmuz!

Başvurular 16 Temmuz 2013 Salı gününden 26 Temmuz 2013 Cuma günü saat 17:30’a kadar sürecek. Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden de başvuru yapılabiliyor.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !