Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Haziran 30th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

1

10. Yıl Marşı Çalındı Asabım Bozuldu

Bursa’da bulunan ve burada bir sünnet düğününe katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç oldukça ilginç bir tepki verdi. Son günlerde halkın fazlası ile hassas olduğu konularda enteresan bir tepki ile şaşkınlık yaratan Arınç katıldığı bir törende10. Yıl marşı çalınmasından rahatsızlık duymuş. Mehter takımının hali hazırda bulundurulduğu sünnet düğünü programında yer alan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, konuşma yaptı. Konuşması içerisinde ise bir yerde çalınan 10 yıl marşının asabını bozulduğunu söyleyen Bülent Arınç eğer bir yerde Mehter takımı varsa orada öncelik mehter takımınındır diyen Bülent Arınç, neden önce mehter marşı çalmadılar diyerek katıldığı o programı eleştirdi. Mehter varken 10. Yıl marşı çalmaları asabımı bozdu diyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç özellikle bu sözleri ile gündeme oturdu.

ARINÇ BURSA’DA

Bursa’da bir takım etkinlikler yapmak için bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bursa gezisinde ilk olarak Acbadem Hastanesi’nde yatan Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan’ı ziyaret etti. Özcan Akan’a geçmiş olsun dileklerini iletmek için gerçekleştirdiği bu ziyaretin ardından bir sünnet düğününe katıldı. Bursa’nın önde gelen iş adamlarından biri olan Faik Çelik’in torunu Faik Efe Çelik’in sünnet düğünü Bursa’da Sheraton Otel’de gerçekleşti. Yine bir başka sünnet düğünü organizasyonu ise Arınç’ın Bursa danışmanı olan Mahmut Turunç’un çocuklarının sünnet düğünü idi. Duaların okunduğu sünnet düğününde Arınç organizasyonu oldukça beğendiğini söyledi ve örnek bir sünnet düğünü oldu dedi.

ARINÇ: MEHTER ÇALINSIN DAHA ÖNCE 10. YIL MARŞI ÇALINMASI ASABIMI BOZUYOR

Katıldığı bu sünnet düğününde mikrofonu eline alarak konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Mehter Marşı varken 10. Yıl Marşı çalınması benim asabımı bozuyor. Mehter varsa öncelik Mehter Marşı’nındır dedi. İşte bu sözleri sosyal medyada büyük tepki toplayan Arınç’ın 10. Yıl Marşı2nı neden istemediği ve sevmediği sorgulanıyor. Ayrıca ilgi çekici bir cümleyi de şu şekilde kuran Arınç; bu cümle ile de Başbakan’ı hedef aldı. Arınç:’’Biz Başbakan gibi sayıyı artırmıyoruz, hayırlı evlatlar doğsun, insanların gönlünden geçen olsun, Rabbim her şeyin en iyisini bilir diyoruz’’ demesi, Başbakan’a bir gönderme gibi geldi.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.One Response to 10. Yıl Marşı Çalındı Asabım Bozuldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑